Miňonky – To je hnus, velebnosti

Těžko říct, jak kvalitní byly Miňonky v době, ze které pochází využitý citát z nadpisu (Slunce, seno, …), třeba obsahovaly jiné “sajrajty”, díky absenci celého složení jsme ani nevěděli, co přesně obsahují a nezdravá sladkost to byla samozřejmě vždy.

Ačkoliv se snažím nepodléhat náladám, že dříve byla tráva zelenější, protože třeba v případě Miňonek jsem v dětství určitě chutě vnímal jinak a paměť je prevít, zvláště, když si člověk na změny zvyká postupně, tak mohu ale lépe srovnat s dobou jen možná před 5 lety! Vezměme obyčejné kakaové Miňonky. Nemyslím, že už před pěti, deseti lety byly tak mazlavé při 23 stupních Celsia! Toho palmového tuku tam bude víc (nebo dříve byl řepkový), zejména tedy v polevě.

Navíc si nemyslím, že kaková poleva tehdy chutnala jak Granko rozpuštěné ve vodě. A celkově měly Miňonky specifickou kombinaci chutě a konzistence. Teď chutnají stejně jako máčené oplatky v nějaké nejlevnější směsi sušenek z diskontní prodejny. Jsou i podobně (chuťově, o skutečných hodnotách radši nemluvě) přeslazené.

Kolem a kolem chci jen říct, že jsem byl trpělivý, zvláště, když jsem bral třeba Miňonky jako nouzovou svačinu s energií, když člověk třeba při práci na chalupě před odjezdem chce stihnout co nejvíc, a tak nejí mnoho hodin, a pak má řídit, hladový, bez cukrů v krvi. Ale odteď už ke mně domů výrobky Mengeleho… totiž firmy Mondelez (celá Opavia) nesmí. A tahle značka si v současné kvalitě nezaslouží tolik prostoru v regálech, co má.

Je načase zkoušet alternativy, i když to vždy nebude výhra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *