Na přechodu pro chodce vpravo

Víte, že na přechodu pro chodce se chodí vpravo? A nejde o zvyk, ale dokonce o pravidlo zakotvené v Zákonu o provozu na pozemních komunikacích, § 54: (1) Je-li blíže než 50 m křižovatka s řízeným provozem, přechod pro chodce, místo pro přecházení vozovky, nadchod nebo podchod vyznačený dopravní značkou “Přechod pro chodce”, “Podchod nebo nadchod”, musí chodec přecházet jen na těchto místech. Na přechodu pro chodce se chodí vpravo.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *