Bílá věž v Hradci vás nepustí

Schodiště v horní části Bílé věžeRozhledna Bílá věž s výstavními plochami je opatřená dvířkami na čárový kód vaší vstupenky, kterými se dostanete dovnitř i ven. Instrukce jsou nejasné nebo chybí, a tak se musíte dovtípit, že i na průchod ven musíte přiložit na snímač svoji vstupenku, a to každý návštěvník zvlášť (jinak na vás bude přes interkom halekat obsluha z pokladny). Díky záplavě barevných světel je trochu nejasné, jak a kam vlastně vstupenku umístit, a že se jedno křídlo dvířek otevírá dovnitř, druhé ven, ačkoliv vypadají jako oboustranná. Pokud tedy budete stát špatně, můžete jimi dostat slušnou ránu.

Moderní technologie vás budou doprovázet i dále ve věži. V mém případě to byly patrně reproduktory s ambientním šumem, které v posledním patře náhle začaly chrlit velice hlasitý šum. Informační panel na Bílé věži s WindowsVěž je vybavena informačními digitálními panely, které vás mají informovat o historii Hradce Králové nebo o historii věže. Bohužel při mé návštěvě se na některých z nich nepřepínaly obrázky, takže jsme viděli pouze fotografii pohledu z věže v současné době, a nikoliv historickou. Aspoň, že videa s rozhovory se na jiných panelech přehrávala (i se zvukem). Na jednom z panelů byla dokonce plocha Windows (a tam jsem zjistil, že panely jsou dotykové, byť ne zrovna použitelně).

Nic to ale nemění na tom, že výhled z věže je pěkný, výstup nahoru je pohodlný (ve srovnání s jinými věžemi) a na ochozu jste výše než návštěvníci věže vedlejší katedrály sv. Ducha.

I podle vyjádření správy věže jsou zmíněné problémy snad jen porodními bolestmi (jen zhruba týden po otevření), které by se mohly vyřešit, takže pokud vám nevadí kombinace moderního a starého stylu v interiéru zvonice, a obrníte se trpělivostí na rozmary moderní techniky, klidně věž navštivte.

Výhled z Bílé věže

(Poznámka: Návštěva proběhla na začátku června a text jsem také sepsal tehdy, jen mi trvalo to konečně uveřejnit.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *