Namontování od Datartu (komentář)

Mám s Datartem dvě zkušenosti s pračkou. V prvním případě šlo o automatickou, podruhé o jednoduchou přenosnou. V prvním případě skutečně pracovníci odmontovali zajištění bubnu, nastavili rovinu vyšroubováním nožiček a přidělali hadici k pračce, ale tím to skončilo. Do objednávky jsem psal poznámku, že u pračky neuvádějí délku odpadové hadice, a proto nevím, zda bych si měl či neměl přiobjednat delší hadici (která se u zboží nabízela jako doplněk), s tím, že jsem tam napsal hrubou vzdálenost, jak daleko je pračka od vany (do sifonu umyvadla pračku nešlo připojit, nebylo tam místo na takový sifon). Přesto na místě zjsitili, že hadice dosáhne k vaně, ale ne bezpečně přes okraj. Navíc mi sdělili, že pračku nemůžou zapnout do elektřiny, protože se musí ustálit teplota po převozu. Bylo to zhruba v listopadu a venku bylo v noci možná kolem pěti stupňů nad nulou, ve dne ale bylo minimálně deset.

Druhý případ s přenosnou pračkou Hyundai (asi za 1500,-) byl ještě lepší, zde totiž výrobce dodává naprosto směšné plastové hadičky, takže v cílové koupelně pračku v podstatě vůbec nešlo použít (odpadová hadice nedosáhla ani ze země přes okraj vany). O předvedení také nelze mluvit.

Takže ano, nějakou práci pracovníci Datartu skutečně odvedou, nenechají vám spotřebič na prahu domu nebo bytu, ale nespoléhejte se, že bude vše připraveno k použití. Nicméně možná máte jinou zkušenost a já měl prostě jen dvakrát trochu smůly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *