Need For Speed (film)

Pokud máte rádi drahá rychlá auta a závody, nebo máte přebytek peněz na lístky, nebo volňásky do kina, zajděte si na film Need for Speed. Nic moc nečekejte (hlavně příběhově), pak vás možná občas i mile překvapí.

Co na filmu oceňuji, je hlavně práce s triky. Ve většině případů jsem jen hádal, co by mohla být počítačově generovaná grafika, a co jsou jinak vytvořené triky s maketami či pravými auty. Až na pár záběrů na mě různé kousky i nehody působily věrohodně. Možná tady film připomíná více hru z hlediska zpomalených záběrů, ale mně osobně to nevadilo. Bohužel ale nemohu film srovnat se sérií Rychle a zběsile (Fast & Furious).

Filmaři též zvolili pěkné lokace pro různé záběry, takže je na co se dívat, tedy pokud pomineme asi dvacet minut hluchého místa ze začátku. Teprve od návštěvy Detroitu se film začal rozjíždět, i přes podivné kotrmelce.

Romantika je nacpaná i sem, ale imho dost málo oproti zvyku. Vtipy se objeví, jsou sice z větší části trapné, ale některé pobaví. Ovšem komedie to rozhodně není.

A závody vypadají slušně, jen bych chtěl vidět, jak (americká) policie v rámci zastavování ilegálních závodníků pouští proti vozům své auto (se zašprajcovaným plynem)…

Co říct na konec…? Za plné peníze je to slabé, ale pokud máte rádi auta a jste otrávení samými počítačovými skoky a efekty v mnoha současných filmech, jděte se podívat, na plátně to bude působit pěkně.

 

50 %

Policejní auta honí ilegálního závodníka v Need for Speed

Záběr z filmu (zdroj: oficiální stránky)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *