Špatná zkušenost: plechový kanystr Extol Premium

První z pravděpodobné série “nedoporučení” na výrobky nebo služby na základě mé špatné zkušenosti (nebo mého blízkého okolí). Tentokrát jde o “ležatý” plechový kanystr na palivo Extol Premium.

Kanystr si můžete koupit například u českého supermarketu Eva, u kterého právě kanystr reklamuji, ale jinak tento obchod doporučuji, mívá dobré ceny. Kanystr bych však nikomu nedoporučoval. Vezmeme to popořádku:

  • kanystr není na výšku a hrdlo nemá u strany, takže ho velmi špatně vyprázdníte do poslední kapky
  • kanystr má ventil, díky kterému při vypouštění teče pozvolna (to je dobrá věc), ale ani tím nejde vyprázdnit poslední kapky z kanystru
  • u mého kusu špatně chytal závit, takže zavřít kanystr někdy znamenalo i deset pokusů
  • u mého kusu se muselo víčko dotáhnout velmi silně, jinak závit propouštěl (měl jsem v autě po dvaceti kilometrech několik lžic benzínu vedle)
  • u mého kusu byla navíc vadná hubice pro nalévání, takže nejenže plastový závit na kovovém hrdle netěsnil dokonale (a pokud se dost utáhl, tak po zvlhnutí benzínem šlo nálevku špatně odšroubovat), ale navíc netěsnil mezi závitem a samotnou trubicí, kterou palivo vytéká
  • ke kanystru není ani lísteček s návodem, takže nevíte, jestli výše zmíněné problémy jsou závada nebo vaše špatná manipulace

Koupě kanystru mě tak stála navíc zhruba půl deci benzínu, který mi vytekl aniž by šlo o mou nešikovnost. Kanystr jsem použil jen jednou a po shledání některých problémů jsem raději hned šel koupit jiný. Kdybych měl z tohoto kanystru nalévat benzín do auta někde na cestě, tak bych asi pak následně měl chuť jít zopakovat přelévání paliva do sídla výrobce a poté si zakouřit… Jinými slovy benzín bych měl všude stejně, jako když jsem to dělal v klidu na lodžii doma.

Na druhou stranu supermarket EVA se k reklamaci postavil dobře a ve výsledku jsem díky této koupi ztratil asi jen nějaký ten čas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *