Být “zelená firma” neznamená vyšší náklady

Mezi mnohé mýty o ochraně životního prostředí patří bezesporu názor, že „zelená“ služba/produkt je příliš drahý, není kvalitní, stojí zbytečně mnoho práce a námahy, zkrátka lidé se k němu často staví negativně.

Tento postoj se v posledním době zvolna mění a zejména firmy by této problematice měly věnovat zvýšenou pozornost. Zde je pár důvodů:

Zdravější pracovní prostředí

Hlavní důvod k recyklaci je jasný – šetření a využití obnovitelných zdrojů má za následek zdravější prostředí pro nás i budoucí generace.

Kvalita produktu

Tato obava je zbytečná. Technologie se v posledních desetiletích výrazně zlepšila a recyklovaný produkt je skoro k nerozeznání od obyčejného.

Zlepšení image

Použitím recyklovaného papíru na marketingových materiálech dává firma jednoznačně najevo, že je zodpovědná co se životního prostředí týče. To má zpětně za následek, že potencionální zákazník považuje takovou firmu za serióznější a uvědomělou. Proto by se ani něco tak triviálního jako vizitky nebo letáky neměly podceňovat.

PR

S ochranou životního prostředí je to jako s charitou – každý ví, že přináší prospěch, ale málokdo doopravdy něco přispívá. Firmy ochotné pro prostředí něco udělat by to proto měly zmínit na webové stránce, v tiskovém prohlášení atd. Zákazníci se budou na tzv zelenou firmu dívat pozitivněji a s větší důvěrou.

Konkurenční výhoda

Potencionální zákazník váhající si mezi dvěmi firmami, které nabízejí podobný produkt nebo službu, si pravděpodobně vybere tu, která má lepší renomé. Firma zveřejňující informace nejen o hospodaření, ale i závazku k třídění odpadu a recyklaci má tedy okamžitě konkurenční výhodu.

A konečně….Větší ziskovost

Firma, která šetří životní prostředí, ušetří na dlouhé trati i peníze, což se projeví na zvýšení zisku. A mohou za to i maličkosti – vypnutí počítačů na noc, ručníky místo elektrických sušáků, skleničky místo plastových kelímků, všechno se počítá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *