O autorovi

Baví mě mnoho věcí, ale psaní povídek a snad časem i románů je nyní mým nejdůležitějším koníčkem. Profesí jsem tester software, povahou jsem též tester a částečně i skeptik v původním významu (viz článek na Osel.cz), protože co se může pokazit, to se často pokazí, kde může být chyba, tam se vždycky nějaká najde, ať už banální nebo kritická, no a já bych nedostatky rád objevil a pomohl napravit dříve, než způsobí problém. V praxi to znamená, že někdy lpím na detailech, ale od toho jsou ve správném týmu další povahy, které člověka, jako jsem já, usměrní.

Literární úspěchy

keramická soška Pulec k 41. ročníku Ceny Karla Čapka (2023) v kategorii Mikropovídka

Více se rozepisuji v detailní bibliografii.

Na Ceně Karla Čapka jsem se mnohokrát podílel i v nějaké kategorii jako porotce.

Další projekty

Nakladatelství Fortna

Od roku 2014 se podílím na vydaných knihách dříve Spolku přátel krásného slova, dnes Nakladatelství Fortna. Starám se o web efortna.cz, částečně korektury textů nebo redakční práce a také všemožné propagační aktivity včetně velmi amatérských představení na conech.

Amatérské divadlo na motivy Star Treku

V letech 2006 až 2012 jsem se významně podílel na scénářích, organizaci i jako amatérský herec ve startrekových adaptacích známých českých filmů. V rámci souboru TVEJÁTRO ČINOHERNÁLE (po mém odchodu se z něj stal TyJáTrek) jsem více či méně přispěl do představení: Kapitánův praporčík a praporčíkův kapitán, Daturnin, Jean-Lucu, podejte mi PADD, Švestkový Worf, Noc na Enterprise.

Další zájmy a sny

Velmi mě zajímá ekologie, hlavně ochrana přírody. Občas se pokouším alespoň trochu žít v souladu s tzv. principem zero waste, byť ho nechápu jako dogma, ale spíš způsob přemýšlení nad nakupováním i vyhazováním věcí, který by si aspoň částečně měl osvojit každý, pokud máme na této planetě přežít v rozumném komfortu.

Baví mě ale všemožná kreativní činnost i aktivity, které pomáhají předat dalším lidem nějaké vědomosti. Vyzkoušel jsem si tak i učení počítačových kroužků pro děti, počítačového kurzu pro nezaměstnané nebo cvičení předmětu programování v Javě na VOŠ.

Jednou bych rád realizoval některý ze svých námětů na počítačové (online) hry, ale myšlenku, že si to naprogramuji sám, jsem už dávno opustil.

A samozřejmě bych rád vydával povídky a nějaké knihy. Nejde mi o nějaký velký komerční úspěch, ale o to, aby existovali fanoušci, kterým se budou mé texty líbit a budou o nich rádi diskutovat, ptát se na zákulisní informace apod.