“AI, to bolí” (vydaná povídka)

V roce 2011 jsem se účastnil online prvního ročníku soutěže “Fantastická povídka” a podařilo se mi tehdy poprvé uspět v nějaké soutěži. Povídka vyšla pouze elektronicky, ale byla zdramatizována Českým rozhlasem (v pořadu NULA-JEDNIČKA, rádia Leonardo).

Poprvé jsem tak uspěl s nějakou povídkou (nepočítám-li školní časopis na gymnáziu), ačkoliv jsem již v roce 2008 posílal povídku “Polibek pro Růženku” do startrekové soutěže. Ale ta se (v přepracované podobě) dostala do tištěné sbírky až v roce 2016.

“AI, to bolí” jsem poprvé napsal zřejmě někdy kolem roku 2008 pod jiným (pracovním) názvem, ale dostal jsem tehdy dobrou, nicméně ne pozitivní, zpětnou vazbu od Jana Hlávky a Jany Vybíralové (můžete je znát třeba pro fantasy knížku Dračice), ale v souvislosti s vyhlášením zadání soutěže Fantastická povídka jsem se i díky velmi malému možnému rozsahu soutěžních prací vybičoval k úplnému přepsání.

Uvědomuji si kritiku například od Jiřího W. Procházky, povídka bohužel končí dlouhým dojezdem s vysvětlováním a moralizováním. A vlastně s tím mívám stále trochu problém, pokud chci říct to, co chci říct.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *