Žena se lvem – kampaň pro sbírku povídek fantastiky od autorek

Čtete rádi fantasy, sci-fi a další fantastické povídky psané českými či slovenskými autorkami? Asi moc ne, protože zastoupení autorek v různých sbírkách je malé. Ale teď máte možnost zkusit, jestli se takové povídky nějak výrazně liší, protože se připravuje “Žena se lvem”.9-karet

Poslední dva roky jsem se účastnil jako jeden z porotců literární soutěže v rámci fantastiky, a když jsem slyšel od Zuzany Hlouškové o nápadu na ženskou antologii, protože v češtině v podstatě žádná pořádná není, pro zajímavost jsem si u anonymních příspěvků do soutěže tipoval i pohlaví autora. Letos vidím, že jsem se trefil zhruba v šedesáti procentech, tedy jen lehce nad statistickou polovinou, ale chyby jsem dělal oběma směry. Celkově byla v kategorii, kterou jsem hodnotil, jen jedna třetina autorek. Poznat to tedy moc dobře nejde, kdo povídku napsal, ale tím spíše jsem byl zvědav na chystanou antologii Žena se lvem.

Jakožto jeden z lidí podílejících se na korektuře knížky musím říct, že u některých povídek bych asi nepoznal, kdo je autorem, u jiných ano.

Každopádně pokud vás to zajímá, nebo máte rádi některé z těch třinácti autorek (pravda, jedné z nich vychází knižně první povídka, ale jinak jde o zavedenější jména), kupte si naši knihu, nebo ji třeba i podpořte nyní v kampani na Startovači, kde se dozvíte další informace a uvidíte více obrázků.

Ke knize bude přibalen balíček 13 karet inspirovaných tématikou tarotu, každá stylizovaná pro jednu povídku a její autorku. Obrázek z karty zároveň bude v černobílé podobě ilustrovat i povídku v knížce.

A aby toho nebylo málo, jde o první ze čtyř plánovaných sbírek s kartami, celkem tedy o 52 plánovaných autorek, povídek a karet. Úspěch této první je ovšem důležitý.

Takže děkujeme i za podporu v podobě šíření odkazu na kampaň těm, kteří rádi čtou.

 

obalkaSeznam povídek:

Vilma Kadlečková: Bez Krásky a bez zvířete
Lucie Lukačovičová: Dům ocelových jehel
Hanina Veselá: Mizera z Mexika
Václava Molcarová: Běžím daleko, žiju blízko
Jana Šouflová: Případ osla canterburského
Karolína Francová: V mysli mojí vidíš stíny
Lenona Štiblaríková: Pekná noc na čary
Zuzana Stožická: Rubinova liečba
Dana Beranová: Nikdy neříkej nikdy
Dagmar Pirochová: Černý samet
Miroslava Dvořáková: Návrat
Zuzana Hloušková: Srdce z kamene
Julie Nováková: Etuda pro výjimečnou mysl

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *